Anime Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Fan

Animecilerin Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» The Best Encryption Platform Of The World
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından 3KStyL3 C.tesi Haz. 12, 2010 4:43 pm

» Sünger Bob B.E.P
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Çarş. Ocak 14, 2009 1:58 pm

» YU-Gİ-OH BİLGİ
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından cosun Ptsi Ocak 12, 2009 7:12 pm

» Animeyi Ne Kadar Çok Seviyorsunuz?
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından cosun Ptsi Ocak 12, 2009 7:06 pm

» Sünger Bob Linkin Park(Çok Güzel)
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 4:34 pm

» CabaL Online
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 2:05 pm

» Sailormoon
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından İtAcHi Perş. Ocak 08, 2009 2:03 pm

» Metin 2 Tanışma Bölümü
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 2:02 pm

» Bİ YARDIM ETSENİZ :D
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından TyLohT Salı Ocak 06, 2009 7:59 pm

» Haftanın Üye Seçimleri Başlamıştır!
CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Paz Ocak 04, 2009 10:51 pm

CODE GEASS Tanıtım

YazarMesaj
İtAcHi
Admin
Admin
İtAcHi

Erkek
Hobiler : Pc,PS oyunları oynamak,Anime izlemek,oyun yapmak,flash&pivot
Lakap : İtachi
Ruh Hali : CODE GEASS Tanıtım Manyak10
Takım : CODE GEASS Tanıtım 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Rep Gücü : 1
Rep : 0

Yetenekleri
Rep Derecesi:
CODE GEASS Tanıtım Img_left500/5000CODE GEASS Tanıtım Exp  (500/5000)
Aktiflik:
CODE GEASS Tanıtım Left_bar_bleue100/100CODE GEASS Tanıtım Empty_bar_bleue  (100/100)
Güçlülük:
CODE GEASS Tanıtım Left_bar_bleue100/100CODE GEASS Tanıtım Empty_bar_bleue  (100/100)

CODE GEASS Tanıtım Empty
MesajKonu: CODE GEASS Tanıtım   CODE GEASS Tanıtım I_icon_minitimePerş. Ara. 18, 2008 8:29 pm

BİR ASİYİ YOLUNDAN DÖNDÜRMEK İÇİN ONA GEASS'I VERİN...
"Sağ yanına bak. Ne görüyorsun?
"Britannia'nın şehri.Bizim fedakârlıklarımızla ayakta duran bir hırsızlar şehri."
"Peki ya sol tarafında?"
"Bizim şehrimiz. Biritannia'lılar tarafından emilip kurutulan bir şehirden arta kalan kuru döküntüler."
"Evet, aynen öyle."
(Bölüm 4 - Lelouch & Kallen)

Tarih 10 Ağustos 2010... Yeni Britannia İmparatorluğu, benzersiz bir güce sahip Knigtmare Frames robotları ile Japonya'yı işgal edr. Çaresiz kalan Japonların özgürlükleri, hakları ve isimleri ellerinden alınır.Japonya'nın adı artık 11. Bölge'dir. ve Japonlar "Onbirler" olarak anılmaya başlarlar.Japon kelimesini kullanmak artık kendi aralarında bile yasaklanmıştır.Lelouch, 11.Bölgeye sürgüne yollanmış Britsnnislı bir gençtir.Savaştan önce bir saldırı da annesini kaybetmiş , küçük kız kardeşi sakat kalmış ve onunla birlikte Japonya'ya sürülmüştür.11.Bölgeye sürüldükten sonra Japonya' da yaşananlara arkadaşı Suzaku ile birlikte şahit olur ve bir gün Britsnnis'yı kendini yok etmeyeyemin eder.
Savaşın üzerinden yedi yıl geçer.Lelouch hayatına kendince devam etmektedir.Okuduğu Britannia okulunda öğrenci konseyindedir ama okulu pek ciddiye alma. Zamanını Britannia soylularına karşı oynadığı özel satranç karşılaşmalarıyla geçirir daha çok. Bir yandan da Britannia'yı yok etmek için yanıp tutuşmaktadır hala.

TESADÜF DİYE BİRŞEY YOKTUR

CODE GEASS Tanıtım 5996cvbcvbf
İşgalden sonra Onbirler Britannia ordusuna direnen gerilla grupları kurmuştur.Britannia yoluna çıkan bu isyancı grupları terörist ilan etmiştir ve bu iki taraf arasında sonu gelmez bir mücadele devam etmektedir.
Kazandığı bir satranç karşılaşmasının ardından okula yetişmeye çalışan Lelouch, bu mücadelenin orta yerine düşeceğinden habersizdir. Yolda hızla üzerine gelen bir kamyon görür. Bir "ordu sırrı" taşıyan ve aslında iki direnişçinin kaçırdıpğı kamyon yoldan çıkar ve bir inşaat alnına girer. Lelouch yardım edebilme umuduyla kazanın olduğu yere iner. Fakat araç sandığından iyi durumdadır ve kaçmak için yeniden harekete geçtiğinde Lelouch içeride kalır. Kaderin cilvesi gereği aracı takip eden askerlerden biri de Lelouc'un eski dostu Suzaku'dur.

İki dost yıllar sonra ilk kez karşılaşırken "ordu sırrı"nın bulunduğu kapsül açılır. Suzaku dahil bütün askerlere kapsülde zehirli gaz olduğu söylenmiştir ama kapsülden çıkan genç bir kızdır. Komutanı Suzaku'yu bir teröristi öldürmeyi reddettiği için gerekçesiyle vurur. Kapsülden çıkan kız da Lelouc'u korumaya çalışırken alnının ortasından vurularak yere düşer. Lelouch artık her şeyin bittiğini düşünürken bir el kavrar kolunu. Kapsüldeki kızdır bu. Ne olduğunu anlayamadan Lelouch'un zihninde görüntüler belirmeye başlar: Bir isteğini yerine getirmesi karşılığında, ona istediği gücü vereceğini söyler kız ve Lelouch anlaşmayı kabul eder. Kızın vaat ettiği bu gücün adı Geass'tır.

YILIN EN İYİLERİNDEN BİRİ

Temposu hiç düşmeyen bir aksiyon ve sizi her an şaşırtabilen olaylarla doolu Code Geass. Kasım 2006'da başlayıp 2007 baharına kadar süren 25 bölümlük ilk sezonu, bu senenin en sevilen anime dizilerindendi. Lelouch'un geçmişinin aksine Code Geass karanlık bir anime olmaktan uzak. Lelouch da son yıllarda gördüğümüz en karizmatik kahramanlardan, hatta serinin hayranları onu görüşleri ve yapabildikleri ile Death Note'un Yagami Light'ına benzetmekten geri kalmıyor. Code Geass'ı sevmememizin tek sebebi okul tipi animelere genelde soğuk bakmamız olabilir. Çünkü ilk sezonun ortaları bir hayli okul sahnesi ile dolu ama bir yandan geri planda büyük bir hikâye gelişiyor.

Birarada yayınlanan heyecan dolu son iki bölümün ardından, dizinin hayranları bir devam haberi için tam beş ay beklemek zorunda kaldı. Nihayet bu ay Code Geass'ın ikinci sezonunun 2008 baharında yayınlanacağı duyuruldu. İlk sezonun akıllarda bıraktığı soru işaretlerinin bolluğu bir yana, Japon Newtype'a göre hikâye bu sefer sadece Japonya'da değil, bütün dünyada geçecek ve karşımıza Rollo isminde yeni bir karakter çıkacak. Ayrıca aynı haberde ortaya atılan ilginç bir soru kafa karışyırıyor:Zero, gerçektende Lelouch mu? Bütün yeni ve eski soruların cevabı, daha çok aksiyon, son bölümden sonra kime ne olduğu ve C.C'nin daha çok pizza çılgınlığı için bizler de baharı bekliyoruz.
İPEK CEVAHİR
Oyungezer Ocak sayısı alıntısıdır ama bizzat kendi ellerimle yazdım İNŞALLAH beğenirsiniz
CODE GEASS Tanıtım 2101935-1
Bölüm Listesi:

01. The Day The Devil Was Born
02. The Awakening White Knight
03. The Fake Classmate
04. The Name Is Zero
05. The Princess And The Witch
06. The Stolen Mask
07. Attack Cornelia
08. The Black Knights
09. Refrain
10. The Crimson Lotus Dances
11. Narita Battle
12. Messenger From Kyoto
13. Shirley And Gunpoint
14. Geass Vs. Geass
15. Acclaiming Mao
16. Captured Nunnally
17. Knight
18. Orders to Kururugi Suzaku
19. God`s Island
20. Kyuushuu War
21. School Festival Announcement!
22. Bloodstained Euphie
23. At Least With Sorrow
24. The Collapsing Stage
25. Zero
Tablo Alıntısı ve resimler:www.anime.gen.tr

# 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır. (agt)
Alıntı: http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=84422 burdan teşekkürler.
http://animefantr.yetkinforum.com

CODE GEASS Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CODE GEASS Lelouch of The Rebellion R2 1-27
» Bleach Tanıtım
» BASİLİSK TANITIM