Anime Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Fan

Animecilerin Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» The Best Encryption Platform Of The World
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından 3KStyL3 C.tesi Haz. 12, 2010 4:43 pm

» Sünger Bob B.E.P
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Çarş. Ocak 14, 2009 1:58 pm

» YU-Gİ-OH BİLGİ
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından cosun Ptsi Ocak 12, 2009 7:12 pm

» Animeyi Ne Kadar Çok Seviyorsunuz?
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından cosun Ptsi Ocak 12, 2009 7:06 pm

» Sünger Bob Linkin Park(Çok Güzel)
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 4:34 pm

» CabaL Online
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 2:05 pm

» Sailormoon
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından İtAcHi Perş. Ocak 08, 2009 2:03 pm

» Metin 2 Tanışma Bölümü
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Perş. Ocak 08, 2009 2:02 pm

» Bİ YARDIM ETSENİZ :D
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından TyLohT Salı Ocak 06, 2009 7:59 pm

» Haftanın Üye Seçimleri Başlamıştır!
BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimetarafından MooNSpiriT Paz Ocak 04, 2009 10:51 pm

BASİLİSK TANITIM

YazarMesaj
İtAcHi
Admin
Admin
İtAcHi

Erkek
Hobiler : Pc,PS oyunları oynamak,Anime izlemek,oyun yapmak,flash&pivot
Lakap : İtachi
Ruh Hali : BASİLİSK TANITIM Manyak10
Takım : BASİLİSK TANITIM 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Rep Gücü : 1
Rep : 0

Yetenekleri
Rep Derecesi:
BASİLİSK TANITIM Img_left500/5000BASİLİSK TANITIM Exp  (500/5000)
Aktiflik:
BASİLİSK TANITIM Left_bar_bleue100/100BASİLİSK TANITIM Empty_bar_bleue  (100/100)
Güçlülük:
BASİLİSK TANITIM Left_bar_bleue100/100BASİLİSK TANITIM Empty_bar_bleue  (100/100)

BASİLİSK TANITIM Empty
MesajKonu: BASİLİSK TANITIM   BASİLİSK TANITIM I_icon_minitimePerş. Ara. 18, 2008 8:10 pm

Anime'nin Adı: Basilisk - Kouga Ninpou Chou
Diğer Adları:Basilisk - The Kouga Ninja Scrolls, Basilisk

Yönetmen: Kisaki FUMITOMO
Senaryo: Muto YASUYUKI, Seishi TOGAWA
Müzik: Nakagawa TAKASHI
Dizayn: Michinori CHIBA
Orjinal Eser: Masaki SEGAWA, Futaro YAMADA

Kategori: TV Serisi
Tür: Aksiyon, Dövüş, Doğaüstü Güçler, Tarihi
Bölüm Sayısı: 24
Yayım Tarihi: 13/4/2005 ile 21/9/2005 arası
Firma/Stüdyo: G.D.H., Gonzo

Kouga" ve "Iga" adında, birbirlerine yıllarca kin besleyen 2 klan vardır. İleri gelenler bir araya toplanmışlar ve bu 2 klan arasında zorunlu barış ilan etmişlerdir. İki klanın da birbirine saldırması yasaklanmıştır.
İmparator son günlerini yaşarken onun 2 varisi arasında da amansız bir mücadele yaşanmaktadır. "Kouga" ve "Iga" lılar da farklı iki varisi desteklemektedirler. İleri gelenler, bu iki varisin kavgası sonucu insanların ölmesindense, klanlar arasındaki barışın kaldırılmasını ve nijaların birbirlerini öldürmelerini daha uygun bulurlar. Böylece "Kouga" ve "Iga" arasındaki zorunlu barış hali kaldırılır. İki klan içerisinden 10 kişi seçilir. Hangi klan, diğerinin seçilmiş 10 kişisini öldürürse o klanın desteklediği varis imparator olacak ve klanın şanı yüzyılllarca dilden dile aktarılacaktır. Böylece hırslı bir av başlar.
ıgalı oboro ve kougalı gennosuke birbirlerine aşıktırlar ve yakında evlenecektirler. bu yüzden savaşı durduabileceklerini süşünmüşlerdir ancak her ne kadar istemeselerde kendilerini savaşın içinde bulmuşlardır.en önemliside bu 10 ar ninjanın doğa üstü güclere sahip olmasıdır.

ogen ıga

ogen ıga klanının lideridir . zamanında kouga danjoya aşık olmuştur.fakat ona kavuşamamıştır. yeteneği ise kartalını öldürücü bir şekilde kullanabilmesidir.

kouga danjo:

kouga clanının lideridir.zamanında o da ogen ıgaya aşık olmuştur.ama yıllar sren savaştan sonra animenin ilk bölümünde birbirlerini öldürmüşlerdir.

ıga oboro:

Ogen öldükten sonra Iga'nın lideri olur, kendisinin hiçbir ninja yeteneği yoktur ama onun doğuştan gelen yeteneği; "kıyamet gözleri" dedikleri bir ninjanın ona karşı teknik uygularken dikkatini bozabilir.Kouga Gennosuke'ye aşıktır çok çaresizdir çünkü Gennosuke'yi çok seviyordur ve onunla savaşmak zorunda kalmıştır.

kouga gennosuke:

Danjo öldükten sonra manjidani lideri olmuştur.Kendisi de Oboro'ya aşıktır.İki köy arasındaki savaşın içinde bir haksızlık olduğunu düşündüğü için savaşı saçma bulup gerçekleri öğrenmek için Hattori'nin yanına Sempu Kalesi'ne gitmek ister.O bir ninjanın sahip olmak istediği en güçlü yeteneğe sahiptir.Gözleri düşmanını hiptnotize eder ve düşmanını rahatlıkla öldürebilir. Hatta düşmanları hipnotize olduğu için kendi kendilerini bile öldürür.fakat istemsede savaşmak zorunda kalır.

ıga hotarubi:

Iga'nın en genç ninjalarından, onun savaşta yer alması pek iyi karşılanmıyor.Kendi klanından Yashamaru'ya aşık , savaşırken yılanı ve kelebekleri kullanıyor.yashamaruyu okadar çok seviyorki onun için herşeyi yapabilir.

kouga kisaragi saemon:

Onun yeteneği öldürdüğü kişinin yüzüne sahip olabilmesidir.Okoi'nin abisidir.kardeşi için herşeyi yapar.

ıga chikuma koshiro:

İyi niyetli bir ninjadır saf ama güçlü, liderine karşı çok saygılı, savaşırken orakları ve özel yeteneği olan bir tür fırtına kullanır.

kouga kagero:

Gennosuke'ye aşıktır ve Gennosuke'nin Oboro'yu sevmesi Iga'ya nefretini arttırmaktadır. Yetenekleri ise vücudu zehirle beslenmektedir.İlişkiye girdiği kişiyi öldürebilir.Çok çekicidir Öpmemek elde değildir.

Iga Yakushiji Tenzen :

Animenin en kötü karakterlerden biridir.Ölümsüz ninja olarak bilinir ve 400 yıldır yaşadığı bilinir.Kouga'nın yok olmasını en çok isteyen kişidir şüphesiz.Bu arada bir bölümde ölmsüz müsün sorusuna yanıtı şuydu; "Ölmeyi bi türlü beceremiyorum".ıganın lideri oboronun eşi olmayı ister.

Kouga Hyouma:

Hyouma gözleri görmeyen bir ninjadır.Danjo'dan sonra en çok güvendikleri kişidir.Gözleri kör olsada her şeyi çok iyi hissedebilir.Gennosuke'nin de eğitmenidir aynı zamanda.
ıga yashamaru:

Iga'nın en iyi ninjasıdır Ogen'e göre.O da Hotarubi'ye bağlıdır savaşırken bakirelerin saçlarının hayvan salyalarıyla birleşmesinden oluşan bir silah kullanmaktadır.

Kouga Udono Jousuke:

oldukça şişman ve bazılarına göre de tatlı bir karakterdir. akeginu ya aşıktır. akeginu ondan nefret eder hatta tiksinir.Hava torbası tekniğini kullanır ve top gibi yuvarlanır.

Iga Mino Nenki :

Saçlarını ölümcül bir şekilde kullanabilir.okoiyi öldürdüğü için saemon da onu öldürür.kardeşinin intikamını almak için.

Kouga Jimushi Jubei:

Kolları ve bacakları olmayan ve böceğe benzeyen Kouga Ninjası'dır.oldukça hızlıdır.tenzen tarafından yarıya bölünerek öldürülmüştür.

Iga Acuki Rusai:

Elleri ve kolları uzayıp esneyebilir. Büyük kafasıyla dikkat çekmektedir. okoi tarafından öldürülmüştür.

Kouga Kazamachi Shogen :

Animenin ilk bölümündeki müthiş savaş sahnesinin kahramanlarından biridir.Örümcek gibi hareket etme onun gibi ağ yapabilme gibi bir özelliği vardır.hotarubi tarafından öldürülmüştür.

Iga Amayo Jingoro:

Bir çeşit sülüğe benziyen ihtiyar ninja kendini sümük kıvamına sokarak her deliğe girebilir.gyobu tarafından öldürülmüştür.

Kouga Gyobu:

Kendini duvarlara ve objelere gömerek gizlemek gibi bir özelliği vardır.Ayrıca çok güçlü biridir.Silah kullanmadan elleriyle düşmanlarını alt edebilir.Bütün ailesi Igalılar tarafından öldürüldüğü için onlardan nefret eder ve onların ölmesi için elinden gelini yapmaya kararlıdır.

Iga Akeginu

Oboro'nun korumasıdır.Koshiro'yu deli gibi sevmektedir, hatta onunla bir gün evleneceğini düşünür.koshiro öldüğünde cinnet geçirecek duruma gelmiştir.

Kouga Okoi :

Saemo'nun kardeşidir. Erkek gibi yetişmiştir ve dövüştüklerini ona dokundukları anda bir daha kurtulamazlar ve o da onların kanlarını emerek öldürür.

Anime toplam 24 bölümden oluşmaktadır.

1. "Mutual Killing"
2. "Quickening Two Situations"
3. "Insect swarm of mercilessness"
4. "A late night walk within an unfriendly mansion"
5. "The Six Principles Of The Ninja"
6. "Falling Tears And Adoration"
7. "Hell of Human Skin"
8. "Ruthless Mist of Blood"
9. "Downpour of Despair"
10. "Judgement from On High"
11. "Hopeless Pebbles"